Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już dzisiaj wypada powiedzieć, iż w ostatnim okresie duże zamieszanie na polskim rynku ofert pożyczkowych uczyniła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Znawcy wskazują na fakt, iż coraz szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zobowiązań poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i doświadczonych konsultantów kredytowych nie ma w tym choćby minimalnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję modyfikacji polityki udzielania kredytów przez krajowe banki. Dawno już przeminęły czasy, iż kredyt dostawał w zasadzie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem znacznego podwyższenia zobowiązań przeterminowanych, to jest tego typu które były w sposób niestosowny obsługiwane. W tym momencie strategia kredytowa zdaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Uzyskanie kredytu w banku jest relatywnie oporne i z tym trzeba wiązać to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak nader atrakcyjna.


Masa osób, które to nie orientuje się w dziedzinie finansów jest w stanie z całą pewnością zadać pytanie „Czym różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Fundamentalną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Prócz tego istnieją poważne różnice w formalnościach jakie powinniśmy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona stosunkowo mniejszymi formalnościami.