Pożyczka pod zastaw - pieniądze dla zadłużonych


Pożyczka pod zastaw to specyficznego typu umowa, której to kluczowe warunki są ustalone w regulacjach KC. W pierwszej kolejności pożyczka to umowa na bazie, której to 1-a ze stron pożyczkodawca zobowiązuje się przenieść na pożyczkobiorcę własność konkretnej sumy pieniędzy lub rzeczy opisanych co do rodzaju (np. dwadzieścia ton węgla, 2 tony mąki). Z kolei pożyczkobiorca zobowiązuje się zwrócić tę samą liczbę pieniędzy lub rzeczy oznaczonych co do rodzaju i tej samej jakości. Oprócz tego umowa pożyczki, której suma wykracza ponad 500 złotych koniecznie musi być zatwierdzona pismem.


Oprócz tego na podstawie reguły swobody umów strony umowy posiadają możliwość dołączyć kolejne warunki. Zazwyczaj są to odsetki, które to przyjmuje pożyczkodawca. Ich wielkość jest przeróżna i każda osoba która decyduje się na zaciągnięcie pożyczki koniecznie musi zwracać szczególną uwagę na tego typu aspekt umowy. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest szczególnym rodzajem umowy.

Na jej podstawie pożyczkodawca, którym jest prywaty inwestor oferuje określoną sumę pieniędzy (zazwyczaj są to kwoty rzędu kilkudziesięciu tyś pln) a pożyczkobiorca obiecuje przekazyaną pożyczkę spłacić razem z naliczonymi odsetkami za czas w jakim będzie zarządzał środkami finansowymi. Jest zrozumiałym, że osoba z długami nie posiada dobrej historii kredytowej a w związku z tym typowej pożyczki lub kredytu w instytucji bankowej nie uzyska. W związku z tym też prywatny inwestor pragnąc zabezpieczyć spłatę przekazanej pożyczki ustanawia zabezpieczenie poprzez wykonanie wpisu na hipotece zastawianej posiadłości. Być może pożyczka pod zastaw nie jest najtańszą propozycją ale dla wielu osób jedynie dostępną.