Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych- w jaki sposób uzyskać?


Znany tygodnik o tematyce finansowej przytoczył w ostatnim tygodniu dane statystyczne z jakich wynika bardzo niepokojące zjawisko. Okazuje się bowiem, że coraz to większa ilość Młodych Polek i Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z regularną obsługą swego obciążenia. Jest to powodem dużej liczby tragedii życiowych z samobójstwami łącznie. Nie wolno nam dopuszczać do takiego rodzaju sytuacji. Osobom zadłużonym wskazana jest należyta pomoc. 1-dną z dróg wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.


Kto ma możliwość na tego rodzaju pożyczkę liczyć i w jakim miejscu jej poszukiwać? W zwięzłym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę w jak trudnej sytuacji jest osoba zadłużona. W wypadku gdy nie zwraca swoich zadłużeń to faktycznie w każdym banku uzyskuje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o użyczenie pożyczki lub kredytu. Jest to jasne ze względu na nikłą zdolność kredytową. Jednakże takie stwierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowane właśnie na tak zagmatwane sytuacje.

Zasadniczym rodzajem pomocy z jakiej mogą skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich priorytetową zaletą jest to, że nikt nie kontroluje informacji zawartych w tzw. bazach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najbardziej istotne w tym wypadku jest porozumienie nawiązane między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą która posiada długi. Zabezpieczeniem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Zatem też jeśli tylko posiadamy mieszkanie, dom lub działkę to o taką pożyczkę możemy się starać.