Pożyczki pod zastaw działki - najistotniejsze rzeczy jakie powinieneś wiedzieć podczas zaciągnia


Pożyczki pod zastaw działki to idealny środek żeby w dość krótkim czasie otrzymać znaczną sumę środków finansowych. W ostatnim okresie stały się one coraz w wyższym stopniu popularne a krąg usatysfakcjonowanych odbiorców rośnie w stałym tempie.

Jakiego typu warunki trzeba spełnić aby otrzymać popularną pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności pozostaje określić, że należy być właścicielem ustalonej partii terenu tj. parceli. Wykorzystywane przez nas uprawnienie do nieruchomości powinno być stwierdzone aktem notarialnym a w dziale II ksiąg wieczystych winniśmy widnieć jako jedyni posiadacze (jeśli jest paru współwłaścicieli to konieczna jest ich zgoda przy zawieraniu umowy).


W przypadku pożyczki pod zastaw działki, idealna okoliczność to taka w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek uprawnieniem osób 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w dziale IV ksiąg wieczystych).

Od wartości zastawianej nieruchomości pozostaje w zależności ostatecznie kwota przyznawanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to parcela budowlana to jej cena jest relatywnie wyższa niźli np. obszaru rolniczego. Z tego powodu inwestor jest skłonny udzielić pożyczki w wiekszej wartości z racji tego, że ubezpieczenie spłaty jest podobnie solidne.
pozabankowe kredyty pozyczki bez biku
Pożyczka pod zastaw działki jest całkowicie bezpieczna gdyż do podpisania i potwierdzenie umowy dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron osiąga gwarancję, że wszystkie kwestie od strony prawniczej pozostaną zrealizowane z właściwą starannością.