Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na jakie rzeczy musimy patrzeć przy zaciąganiu ?


Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w ostatnim okresie dość znanym zagadnieniem. Informacje na jej temat są jednak skrajne. Swój nieprzyjazny klimat zawdzięcza w szczególności wiadomościom medialnym, które to uprzedzają przed rzekomymi nieprawidłowościami, które się z nią wiążą. Przestrzegają przed nierzetelnymi pośrednikami, którzy pod przykrywką przyznawanych pożyczek przechwytywali mieszkania ubogich ludzi. Więcej wskazówek

Rzeczywistość okazuje się być jednakże trochę bardziej złożona niż w schemacie ubodzy pożyczkobiorcy i źli pożyczkodawcy. W chyba każdej płaszczyźnie życia mamy do czynienia z patologiami a co za tym idzie nie powinno się oceniać w sposób ogólny konkretnego zjawiska. Standardowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest w całości bezpieczna pod warunkiem, że każda z podpisujących umowę stron ma świadomość pieczołowicie na co się decyduje.

Pożyczki pod zastaw mieszkań są dawane przez podmioty prywatne (typowe kredyty hipoteczne w ich odróżnieniu są (udzielane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody podpisywania umów przez równe podmioty, jaka to reguła zawiera się polskim KC. Strony umawiają się, że jedna ze stron udziela pożyczki w konkretnej kwocie a druga strona obiecuje ją zwrócić w wyznaczonym terminie, wraz z pobocznymi odsetkami i kosztami.
bez biku pozyczki
Z racji tego, że prywatny inwestor nie dzierży przywilejów banku (np. nie będzie w stanie weryfikować osoby w BIK). Zabezpiecza się wobec tego poprzez zrealizowanie zapisu w księgach wieczystych nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to relatywnie nieskomplikowana struktura od strony prawnej.